Бджільництво в Україні

 











Законодавчі акти

Закон України  «Про бджільництво»

Цей Закон регулює відносини щодо розведення, використання та охорони
бджіл, виробництва, заготівлі та переробки продуктів бджільництва, ефективного використання бджіл для запилення ентомофільних рослин сільськогосподарського призначення, інших видів запилювальної флори, створення умов для підвищення продуктивності бджіл і сільськогосподарських культур, забезпечення гарантій дотримання прав та захисту інтересів фізичних і юридичних осіб, які займаються бджільництвом.

Інструкція 
щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл

Інструкція щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл розроблена відповідно до статті 12 Закону України “Про ветеринарну медицину”, Закону України “Про бджільництво”, Положення про Державний департамент ветеринарної медицини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 року № 1277 “Питання Державного департаменту ветеринарної медицини”, та з метою посилення заходів профілактики і боротьби з хворобами бджіл.
Ця Інструкція є обов’язковою для виконання всіма державними органами,
а також підприємствами, установами, організаціями незалежно від відомчої підпорядкованості і форм власності, посадовими особами та громадянами.

Примітка: Дана "Інструкція" є точною копією цього документу на сайті

 Міністерства Аграрної політики станом на 02.01.2003 року.

Про проведення навчання та атестації  працівників, які виконують спеціальні роботи, пов'язані з племінними (генетичними) ресурсами у бджільництві.

Правила ввезення в Україну та вивезення за її межі бджіл і продуктів бджільництва.

Зразок статуту спілки пасічників.
Даний зразок є статутом діючої спілки пасічників м. Києва. Він може видозмінюватись в залежності від місцевих особливостей та цілей, які ставить перед собою товариство.
Не забувайте, що лише об'єднавшись ви зможете краще відстоювати свої інтереси та організовувати збут продукції.

Пожежна безпека на пасіці.
Про пожежну безпеку мають дбати всі, в тому числі й пасічники. Ніщо не горить так швидко, як просочені воском та прополісом вулики й рамки. Трапляються навіть людські жертви. Щоб не потрапити до їх числа читайте поради МНС.

Чи повинен пасічник сплачувати податки?
Консультує податкова адміністрація.

Як отримати державну допомогу на бджолосім’ї?
Звертаємо вашу увагу, що з 2007 року допомога виділяється лише атестованим племінним пасікам.
 

До початку сторінки


bigmir)net TOP 100
Вебмайстер Юрій Мирний