НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ

< НА ГОЛОВНУ >

Пожежна безпека на пасіці.


Як правило, щоб отримати товарний мед пасічник повинен хоча б один раз за сезон змінити місцезнаходження своєї пасіки. Тому велика кількість бджолярів, як зі стажем, так і початківців, перевозять пасіки з місця на місце, у пошуках більш продуктивної «точки». Розміщують пасіки, переважно біля або безпосередньо у посадках. Тут, на місці, встановлюють кухні, підсобні приміщення. На період збору меду, організують цілодобове проживання.

Однак, улюблене хобі несе в собі і небезпеку. Ні, не бути покусаним, ще одне, - пожежну небезпеку. Досі в законодавстві України не існує чітко прописаних вимог пожежної безпеки щодо місць розташування та облаштування пасіки. У літературі інколи зустрічаються рекомендації щодо запобігання пожежі, але до них ніхто не прислухається. А даремно.

Тільки протягом літнього періоду в Миколаївській області зафіксовано більш 600 випадків займання сухої трави. У 30 % випадках, ніби незначні загоряння перетворювалися на велику пожежу: чи то лісову, чи то стерні. Були випадки, коли вогонь розповсюджувався й на житлові та господарчі будівлі, траплялися пожежі й на пасіках.

Так, 17 липня у селищі Новоюр'ївка Новобузького району, при гасінні пожежі, що охопила причеп з вуликами, отримав 95 % опіків 3-го ступеню та доставлений до реанімації тридцятишестирічний сторож. Завдяки МНС-никам вдалося врятувати чоловіка та два причепа з вуликами, що знаходилися поруч. Сім годин лікарі боролись за життя, але нажаль, марно. Травми виявилися не сумісними з життям.

Ще один випадок, і теж з загибеллю людини, стався 5 серпня на території Кир’яківської селищної ради Миколаївського району Миколаївської області. Причиною пожежі, вважають фахівці, стало порушення правил пожежної безпеки при експлуатації побутових газових приладів що використовувалися на пасіці. 

В обох випадках вогнем було повністю знищено 43 вулики, господарчі будівлі, що були розташовані поруч, та все живе на площі більш ста квадратних метрів.

„Недотримання елементарних правил, - прокоментував начальник Держпожнагляду області, заступник начальника ГУ МНС в Миколаївській області Сергій Корогод – призвело до пожеж з загибеллю людей. Тільки будучи пильним та дотримуючись правил пожежної безпеки, можна знизити ризик виникнення пожежі.”

МНС радить бджолярам!

Розташовуючи пасіку необхідно враховувати наступне:

- майданчик для розміщення вуликів необхідно очистити від горючого сміття та сухої трави по периметру; 

- встановлювати вулики або причепи з вуликами необхідно на відстані не менше 10 метрів від будівель та споруд; 

- забезпечити первинними засобами пожежегасіння та протипожежним інвентарем (ємність з водою, лопати, багри, сокири, відра, вогнегасники); 

- не допускати прокладання електропроводів по горючим матеріалам та дерев’яним конструкціям, не використовувати з’єднання проводів скруткою, лампи обладнувати захисними плафонами; 

- газові балони встановлювати за межами будівлі у металевому ящику або закопувати в землю на 2/3 корпусу балону, запобігаючи потрапляння прямих сонячних променів та механічних ушкоджень; 

- при наявності найманих робітників проводити інструктажі з вимог пожежної безпеки.

Дотримання вищевикладених рекомендацій та забезпечення протипожежного режиму допоможе вберегти пасіку від вогню.

Павло Петров,
інспектор Центру пропаганди ГУ МНС України в Миколаївській області
09-08-2007


 

< НА ГОЛОВНУ >

ДО ПОЧАТКУ СТОРІНКИ


bigmir)net TOP 100
Вебмайстер Юрій Мирний