НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ

 
< ДО УКРАЇНСЬКИХ СТОРІНОК >    < К РУССКИМ СТРАНИЦАМ  >

Фестиваль «Мед України 2013» у Києві

Наша рідна Україна спрадавна відома повагою до народних традицій. Наш народ любить і шанує свої свята, що дісталися в спадок від прославлених предків. Якою б не була політична і економічна ситуація в країні, яка б влада не змінила одна одну впродовж нашої багатовікової історії, таке свято, як Медовий Спас не забувалося в народі ніколи. 

А про самий український мед, існуючий стільки ж, скільки і сама Україна, складалися народні перекази і поетичні рядки. Знаменитий «Рудий Панько», оспіваний одним з наших великих земляків, М.В. Гоголем, був ні ким іншим, як пасічником – добувачем меду. Саме зі слів пасічника Рудого Панька, нібито записав свої безсмертні «Вечори на хуторі біля Диканьки» Микола Васильович. 

В ознаменування Медового Спасу 2013 р., в Києві пройде фестиваль «Мед України 2013», у рамках святкування Медового Спасу. Захід проходитиме 5 днів – 15-19 серпня в Голосіївському районі м. Києва біля Південного автовокзалу та дельфінарію (метро «Іподром»). На виставці буде презентована медова продукція з усієї нашої країни. Своїм мистецтвом і знаннями поділяться досвідчені бджолярі, а початківці зможуть придбати безцінну інформацію, що стосується розведення і тримання бджіл, отримання різних сортів меду, загального облаштування пасіки і багато іншого. 

Глядацькій же аудиторії буде представлений не лише мед усіх можливих сортів і різновидів, але і інша «смакота» на його основі. Наприклад, досить відома медовуха в самих різних варіаціях – древній напій з меду, улюблений і шанований ще з дохристиянських часів, як славними київськими князями, так і простим народом. 

Що ми знаємо про мед? Хтось більше, хтось менше, але про його унікальні цілющі, поживні і смакові якості, відомо кожному. Навіть просто сидячи за вечірнім чаєм, більшість з нас, маючи вибір, в якості підсолоджувача, віддасть перевагу меду, ніж цукру. І це не дивно, тому що, навіть залишивши на якийсь час осторонь цілющі властивості цього дивовижного продукту, його можна назавжди полюбити за один тільки, ні з чим незрівняний, смак і аромат, що п'янить. Сьогодні медом вдало лікують цілий ряд захворювань, є навіть окремий напрям в медицині – медотерапія. А самі різні кондитерські вироби на медовій основі не втрачають своєї популярності у гурманів впродовж, не лише років, але і століть. На фестивалі «Мед України 2013» відвідувачі зможуть продегустувати всілякі сорти меду і продуктів з нього, вибрати й купити вподобані. 

А увазі бджолярів будуть представлені різні типи вуликів, детально показаний внутрішній устрій кожного, дані відповідні пояснення професіоналів і досвідчених пасічників. Всі, хто займаються розве-денням бджіл або тільки планує обзавестися парою-іншою вуликів, зможуть придбати тут будь-які необхідні товари для пасічника, вибрати відповідну літературу. Про те, що кожен, що побував на виставці-ярмарку, надовго збереже про неї масу приємних спогадів, говорити зайве – мед українського виробництва, за своїми властивостями і якостями стоїть у ряді кращих світових зразків цього продукту. І цей факт говорить сам за себе. 

Високі споживчі якості українського меду обумовлені самим географічним розташуванням нашої Батьківщини і, відповідно, її природними і ландшафтними умовами. Терпке різнотрав'я українського степу і квітучі сади наших співвітчизників, просочене квітковим пилком повітря гірських полонин і дух заливних лугів, що п'янить, немов би зливаються в єдине ціле у бурштинових стільниках бджолиних вуликів. А звідти перекочовують на наш стіл у вигляді запашної, густої, іноді прозорої, іноді воскоподібної маси, від одного виду якої у багатьох з нас починають, що називається, «слинка текти». І це не дивно – хто одного разу спробував український мед, вже ніколи його не забуде. 

Зовсім не даремно Медовий Спас, за одними джерелами, прийшов до нас з православної Візантії, по інших, трансформувався з древньої язичницької урочистості, «адаптованої» потім під християнську традицію, випадає саме на 14 серпня. Саме цього дня, як стверджували наші мудрі предки, свіжозібраний мед набирає повну свою силу. І по старовинному звичаю, вік якого налічує декілька сторіч, на пасіках починають викачувати свіжий мед. Детально про традиції святкування Медового Спасу, що також називається Маккавеєм (простонародна назва – Маковій), з якого розпочинається Успенський пост, буде розказано на виставці-ярмарку «Мед України 2013». 

Як відомо, люди релігійні або ж просто ті, що глибоко шанують народний звичай, в період постів обмежують себе у вживанні деяких харчових продуктів або ж цілком виключають їх на якийсь час зі свого раціону. Безболісно пережити таку очисну, як в духовному, так і фізіологічному сенсі, дієту дозволяє, зокрема, мед. В силу свого рослинного походження, він не входить до числа «скоромних страв» і дозволений до вживання, як церквою, так і медициною. Більш того, в усіх православних церквах в день цього свята відбувається освячення меду. 

А оскільки Успенський піст, що починається в день Медового Спасу, є найкоротшим з православних постів, таким, що триває всього пару тижнів – з 14 по 27 серпня, медова дієта буде тільки в радість для багатьох хто постує. Фестиваль «Мед України 2013», так вдало приурочена, практично, до початку поста, стане одним з місць, де ті що дотримуються традиції, зможуть зробити запаси різних сортів меду на весь час Успенського посту. Повертаючись же до «справ мирських», додамо, що виставка-ярмарок буде цікава і для підприємців, в сферу ділових інтересів яких входять операції з медом. Вони зможуть встановити необхідні контакти з новими постачальниками, розглянути можливі ділові пропозиції, домовитися про регулярні постачання продукту і т. д. Напевно, увага бізнесменів буде привернена і до бджільницького устаткування, що презентуватиметься на виставці-ярмарку. 

У духовному сенсі, святкування Медового Спасу – одного з трьох, шанованих нашим народом Спасів, як і приурочений до цього свята фестиваль «Мед України 2013», служать єднанню і взаєморозумінню, яке іноді так бракує усім нам. На виставку запрошуються усі українці і гості нашої країни. Що ж до безпосередніх учасників, що мають намір презентувати свою продукцію, вони стечуться сюди з усіх куточків України – від Львова до Донецька і від Харкова до Сімферополя. І це заздалегідь провіщає незабутнє свято меду – одної з дуже смачних ласощів, існуючих на планеті! 

Приходьте, і ви отримаєте масу задоволення і позитиву! 

З питань участі у фестивалі «Мед України 2013» просимо звертатися: 
Тел: (044) 209-70-80, тел. моб.: (067) 243-60- 40 
Адреса: вул. Велика Васильківська 124 А, м. Київ
E-mail: med-ukraine.com@ukr.net
 


 
 


 

< ДО УКРАЇНСЬКИХ СТОРІНОК >    < К РУССКИМ СТРАНИЦАМ  >

До початку сторінки


bigmir)net TOP 100
Вебмайстер Юрій Мирний